مجمع خیرین سلامت


 


بسمه تعالی
اساسنامه مجمع خیرین سلامت کشور

فصل اول ـ کلیات و اهداف :
ماده 1 
نام سازمان مردم نهاد مورد نظر مجمع خیرین سلامت کشور است که در این اساسنامه به لحاظ رعایت اختصار " مجمع " نامیده می شود .
ماده 2 
نوع فعالیت : کلیه فعالیتهای مجمع غیر سیاسی و غیر انتفاعی غیر دولتی بوده و در موضوع بهداشت و درمان با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و این اساسنامه فعالیت خواهد نمود .
ماده 3 
محدوده فعالیت مجمع در سطح ملی است .
ماده 4 
محل : مرکز اصلی مجمع در استان : تهران ـ شهرستان تهران به نشانی : تهران ـ ابتدای خیابان سهرودی شمالی ـ نبش میدان شهید قندی ـ پلاک 20 ـ طبقه دوم واقع است و در صورت لزوم می تواند پس از کسب مجوز از مرجع صدور پروانه برابر مقررات در سایر نقاط داخل یا خارج کشور شعبه یا دفتر نمایندگی ایجاد نماید .
ماده 5 
تابعیت : مجمع تابعیت جمهوری اسلامی ایران را دارد و کلیه اعضای آن التزام خود را به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران اعلام می دارند .
ماده 6 
مدت فعالیت مجمع از تاریخ تأسیس به مدت نامحدود می باشد .
ماده 7 
دارایی اولیه مجمع اعم از منقول و غیر منقول مبلغ 10،000،000 ریال می باشد که از سوی هیئت مؤسس تماماً پرداخت شده و در اختیار مجمع قرار گرفته است .
ماده 8 
هیئت مؤسس مجمع اشخاصی هستند که برای تهیه مقدمات تشکیل قیام نموده اند و بعد از تأسیس عنوان مؤسس مسئولیتی نخواهند داشت .
ماده 9 
اهداف مجمع عبارتند از : 
الف : کلیات 
فراهم آمدن امکان شناسایی و ساماندهی خیرین سلامت کشور و برنامه ریزی برای بهره گیری صحیح از کمکها ، مشارکتهای مردمی و هدایت کمکها به اولویتهای ملی در حوزه سلامت .


ب : روش اجرای هدف
1ـ احداث ، تکمیل ، ترمیم ، تجهیز و همیاری در امر مراکز بهداشتی و درمانی کشور مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی 2ـ همیاری در اداره ، مددکاری و توسعه برنامه های مراکز آموزشی ، درمانی ، تحقیقاتی و پژوهشی مورد تأیید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی 3ـ تلاش در جهت ایجاد هماهنگی و وحدت رویه و حمایت معنوی و قانونی از فعالیتهای مؤسسات خیریه در بخش سلامت کشور . چنانچه اجرایی نمودن مواردی از اهداف نیازمند کسب مجوز از دستگاه خاصی باشد اقدام پس از کسب مجوز صورت می گیرد .
ماده 10 
شرایط عضویت : 1ـ تابعیت جمهوری اسلامی 2ـ پذیرش اساسنامه 3ـ اشتهار حرفه ای 4ـ التزام به قانون اساسی 5ـ پرداخت حق عضویت 6ـ موافقت هیئت مدیره 
انواع عضویت : 
رسمی : کسانی که دارای شرایط عضویت هستند ایشان دارای حق رأی و کاندیداتوری هستند .
غیررسمی : افرادی که فاقد شرایط عضویت هستند ولیکن می توانند در پیشبرد اهداف مثمر ثمر واقع شوند ایشان فاقد حق رأی و کاندیداتوری در هیئت مدیره و بازرسی هستند .

فصل دوم ـ ساختار
ماده 11 
ارکان مجمع عبارتند از : 1ـ مجمع عمومی 2ـ هیئت مدیره 3ـ مدیرعامل 4ـ بازرس
ماده 12 
مجمع عمومی مؤسس همان هیئت مؤسس بوده و وظایف ذیل را داراست : 
1 ـ انجام اقدامات اولیه برای تأسیس ؛ 
2 ـ تهیه طرح اساسنامه و تصویب آن ؛ 
3 ـ انتخاب اولین مدیران و بازرسان مجمع .
تبصره 1 ـ اکثریت لازم جهت تشکیل مجمع عمومی مؤسس در بار اول با حضور نصف بعلاوه یک اعضاء بوده و در صورت عدم حد نصاب اکثریت لازم ، در بار دوم با حضور یک سوم اعضاء رسمیت خواهد یافت .
تبصره 2 ـ تصمیمات مجمع عمومی مؤسس با اکثریت دو سوم آراء حاضرین با تأیید مرجع صدور پروانه و دستگاه تخصصی اتخاذ و رسمی می شود .
ماده 13 
مجمع عمومی عادی : 
مجمع عمومی متشکل از کلیه اعضاء می باشد و عالیترین مرجع تصمیم گیری است که به صورت عادی یا فوق العاده تشکیل می گردد .
ماده 14 
مجمع عمومی عادی سالانه در اردیبشهت ماه تشکیل خواهد شد . جلسه با حضور نصف به علاوه یک اعضاء در بار اول رسمیت یافته و با حضور هر تعداد اعضاء در بار دوم تشکیل و رسمی خواهد بود .
تبصره 1 ـ اکثریت لازم جهت جهت اتخاذ تصمیم مجمع عمومی عادی نصف به علاوه یک آراء حاضرین در جلسه رسمی مجمع می باشد مگر در خصوص انتخاب مدیران یا بازرسان که با رأی اکثریت نسبی خواهد بود . در صورتی که در دعوت نخست اکثریت حاصل نشد ، جلسه دوم به فاصله حداقل 10 (ده) روز تشکیل و با هر تعداد از اعضای حاضر ، جلسه رسمیت خواهد یافت .
تبصره 2 ـ مجمع عمومی عادی ممکن است به صورت فوق العاده در هر زمان به تقاضای هیئت مدیره یا بازرس (ها) یا به درخواست یک پنجم اعضاء ـ در صرتی که هیئت مدیره یا بازرس ظرف مدت 20 روز به درخواست اعضاء مبنی بر برگزاری مجمع عمومی عمل ننماید ـ 

اهدای یک دستگاه همودیالیز توسط خیری از خانواده معزم شهدا
 
به دنبال برگزاری اولین همایش خیرین سلامت شهرستان خمین در اردیبهشت ماه سال جاری،ورثه محترم مرحوم حاج محمد جواهری با قبول اهدای یک دستگاه همودیلیز دراین امر خداپسندانه شریک شدند.لذا این امر خیر با خرید واهداء یک دستگاه همودیالیز فرزینوس مدل4008B توسط ورثه محترم (خصوصا" آقای دکتر جواد جواهری) به ارزش ریالی 000/000/150 ریال به بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی(ره) در پاییز 89 انجام گردید که به گفته ریاست بیمارستان جهت استفاده بیماران آنتی ژن منفی مورد استفاده و روزانه 2 نفر بیمار توسط آن دیالیز می گردند.
راه اندازی این دستگاه سهم بسزایی در برطرف نمودن مشکلات بیماران دیالیزی داشته که مرهون اقدام خدا پسندانه مرحوم حاج محمد جواهری پدر شهید والا مقام مهندس حبیب اله جواهری می باشد.

برای مشاهده سایت خیرین سلامت اینجا را کلیک کنید

 

٭اولویتهای پیشنهادی خیرین سلامت شبکه بهداشت و درمان خمین

 1-                     احداث بیمارستان جدید ( جمع کمک مردمی  )                                                                   
2-                      تهیه MRI ( تامین اعتبار )
3-                      خرید دستگاه ماموگرافی
4-                      تهیه تجهیزات پزشکی با نظرمدیر  بیمارستان
5-                      کمک به افراد نیازمند خدمات درمانی بیمارستان و مرکز بهداشت
6-                      تکمیل کلینیک تخصصی خیریه خیابان آزادی
7-                      تکمیل مرکزبهداشتی درمانی شماره 3 شهری
8-                      احداث پایگاه بهداشتی شهری (بلوار بهشتی)
9-                      بازسازی اتاق عمل و آزمایشگاه بیمارستان
10-               ساخت انبار داروئی
11-               احداث پایگاه بهداشتی کوی بعثت
12-               احداث منزل مسکونی جهت پزشکان بیمارستان
13-               ساخت خانه بهداشت ورچه
14-               سایر خدمات بهداشتی به پیشنهاد خیر