تقدیر معاون بهداشت وزارت بهداشت از دانشکده علوم پزشکی خمین

تقدیر معاون بهداشت وزارت بهداشت از دانشکده علوم پزشکی خمین

دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای از اقدامات صورت گرفته دانشکده علوم پزشکی خمین ﺩﺭ ﺭﺍﺑﻄﻪ ﺑﺎ ﺁﮔﺎﻩ ﺳﺎﺯﯼ ﺁﺣﺎﺩ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﺎﻻﻫﺎ ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺁﺳﯿﺐ ﺭﺳﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺖ تقدیر و تشکر کرد.
تقدیر معاون بهداشت وزارت بهداشت از دانشکده علوم پزشکی خمین

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی خمین دکتر رئیسی با اشاره به اینکه فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت برای منع تبلیغات در شورای عالی امنیت غذایی به ریاست رئیس جمهور و چند وزارتخانه عضو این شورا، مصوب شده است ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط معاونت بهداشتی خمین گفت: امیداریم دانشکده علوم پزشکی خمین در ﺍﺟﺮﺍﯼ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﺷﻮﺍﻫﺪ ﻋﻠﻤﯽ ﺩﺭ ﺟﻬﺖ ﺻﯿﺎﻧﺖ ﺍﺯ ﺳﻼﻣﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﺩﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﺍﻫﺪﺍﻑ ﺣﻮﺯﻩ ﺳﻼﻣﺖ ﺩﺭ ﭘﯿﺸﮕﯿﺮﯼ ﻭ ﮐﻨﺘﺮﻝ ﺑﯿﻤﺎﺭﯾﻬﺎﯼ ﻏﯿﺮﻭﺍﮔﯿﺮ ﻣﻮﻓﻖ ﻭ ﻣﻮﯾﺪ ﺑﺎﺷد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین هم در ادامه با اشاره به فعالیت های انجام شده این دانشکده در خصوص ﺁﮔﺎﻩ ﺳﺎﺯﯼ ﺁﺣﺎﺩ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﺎﻻﻫﺎ ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺁﺳﯿﺐ ﺭﺳﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺖ گفت: تبلیغات رسانه ای جهت آگاهی بخشی عمومی از جمله بارگزاری فهرست کالاهای آسیب رسان به سلامت در پورتال دانشکده یکی از اقدامات این مجموعه می باشد.

دکتر جواد جواهری افزود: یکی دیگر از راه های اطلاع رسانی استفاده از ظرفیت خبرگزاری ها، فضای مجازی و چاپ فهرست کالاها و اقدامات آسیب رسان به سلامت در هفته نامه محلی بود که در چند مرحله انجام شده است.

وی برگزاری جلسه منع تبلیغات اقلام آسیب رسان در معاونت بهداشتی را از مهمترین اقدامات این دانشکده عنوان کرد و گفت: طرح ممنوعیت تبلیغ کالاهای آسیب رسان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان و جلب حمایت مسئولین و ادارات شهرستان و برگزاری جلسات آموزشی در خصوص مضرات کالاهای آسیب رسان جهت اصناف مرتبط با مواد غذایی و اقشارمردم به منظور فرهنگ سازی از دیگر برنامه های انجام شده می باشد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی خمین در پایان اظهار داشت: تهیه اپلیکیشن موبایل و سه انیمیشن همراه شعر و آهنگ های کودکانه و دو بازی جهت دانش آموزان و کودکان در ارتباط با مضرات فست فودها و نمک و قرار دادن لیست کالاهای آسیب رسان به سلامت در اختیار بوفه و مرکز غذاخوری بیمارستان و مجتمع آموزشی زینب کبری(س) و ممنوعیت فروش آنها از برنامه های دیگر ﺁﮔﺎﻩ ﺳﺎﺯﯼ ﺁﺣﺎﺩ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺩﺭ ﻣﻮﺭﺩ ﮐﺎﻻﻫﺎ ﻭ ﺍﻗﺪﺍﻣﺎﺕ ﺁﺳﯿﺐ ﺭﺳﺎﻥ ﺑﻪ ﺳﻼﻣﺖ در این شهرستان بود.

 

آدرس کوتاه :