اجرای برنامه سلامت ویژه ماه مبارک رمضان در خمین

اجرای برنامه سلامت ویژه ماه مبارک رمضان در خمین

سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خمین از اجرای برنامه سلامت ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.
اجرای برنامه سلامت ویژه ماه مبارک رمضان در خمین

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی خمین دکتر اعظم احمدی افزود: برنامه سلامت رمضان با اولویت نظارت بر مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن حساس و نظارت بر سامانه های آبرسانی و با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه و به منظور کاهش و کنترل بیماری های مرتبط با آب و مواد غذایی در شهرستان خمین  به اجرا درآمده است.

وی با اشاره به فعالیت دو اکیپ روزانه بازرسین بهداشتی از ساعت 8 الی 20:30 در سطح شهرستان خمین گفت : در اجرای برنامه سلامت ماه مبارک رمضان نظارت و تشدید بازرسی بهداشت محیطی از اماکن عمومی تحت پوشش از قبیل مساجد و محل های برگزاری مراسم ایام ماه مبارک رمضان، سرویس های بهداشتی عمومی داخل شهری و بین راهی انجام می گیرد.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خمین گفت : نظارت و بازرسی بهداشت محیطی از تمامی مراکز تهیه، توزیع عرضه و فروش مواد غذایی با اولویت مراکز حساس در ایام ماه رمضان از جمله مراکز تهیه و طبخ شیرینی سنتی مخصوص این ماه، زولبیا، بامیه، آش و حلیم، نانوایی ها، مراکز تهیه و عرضه عمومی افطاری و سحری و مراکز تهیه و توزیع سبزیجات با تاکید بر رعایت بهداشت فردی، ابزار کار، بهداشت و سلامت مواد غذایی و بهداشت ساختمان، آب مصرفی، دفع صحیح پسماند و فاضلاب  از جمله دیگر اهداف و برنامه ها در اجرای برنامه سلامت ماه رمضان است.

دکتر احمدی در ادامه به انجام هماهنگی های لازم به منظور استفاده از مشارکت سایر بخش ها هم اشاره کرد و گفت: انجام هماهنگی ها با سازمان تبلیغات شهرستان در جهت مشارکت و همکاری روحانیون و هیئت امنای مساجد ، انجام هماهنگی با ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) جهت انجام نظارت های بهداشتی در آن ایام  و تشکیل تیم های بازرسی و نظارت در معاونت ها از مهمترین فعالیت های این دانشکده در ایام ماه مبارک رمضان می باشد.

وی در پایان گفت: همشهریان خمینی در تمام ایام سال می توانند به صورت شبانه روزی در صورت مشاهد هرگونه مشکلات بهداشتی با شماره 190 (سامانه ثبت تخلفات بهداشتی ) تماس بگیرند تا کارشناسان بهداشت محیط در اولین فرصت با حضور در محل و بازرسی های میدانی با متخلفان برخورد نمایند.

 

آدرس کوتاه :